Alkoholis laikomas psichoaktyviąja medžiaga, panašia į tabaką ar nelegalius narkotikus. Visoms psichoaktyviosioms medžiagoms būdinga tai, kad patekusios į organizmą jos veikia tam tikrus smegenų centrus, atsakingus už malonius pojūčius.

Pradžioje malonumui pajausti reikia labai nedidelių dozių, tačiau vartojant tokias medžiagas dažniau natūralus šių centrų funkcionavimas sutrinka, t.y. nevartodamas alkoholio žmogus jaučiasi blogai; didėja organizmo tolerancija joms, t.y. malonumui pajausti, apgirsti ar pasigerti reikia vis didesnių alkoholio dozių.

Antsvoris ir nutukimas yra terminai, apibrėžiantys nenormalų arba per didelį riebalų kaupimą, kuris pasireiškia kaip rizikos faktorius asmens sveikatai. Pagrindinė per didelio kūno svorio priežastis – energijos disbalansas tarp suvartojamo ir išnaudojamo kalorijų kiekio. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, antsvoris ir nutukimas pasaulyje pasiekė epidemijos lygį – kasmet nuo per didelio kūno svorio sukeltų sveikatos sutrikimų miršta 2,8 milijono asmenų.

Burnos sveikata yra neatsiejama nuo bendros sveikatos ir gyvenimo kokybės. Gera burnos sveikata yra laikoma nesiskundimas burnos ir veido skausmu, burnos ir gerklės vėžiu, burnos infekcijomis ir žaizdomis, periodonto ligomis, dantų gedimu, jų netekimu ir kitomis ligomis ar sutrikimais, apribojančiais asmens gebėjimą kąsti, kramtyti, šypsotis, kalbėti bei pasižymėjimą gera psichosocialinė savijauta.

Svarbu paminėti, kad cholesterolis į žmogaus organizmą patenka ir su maistu, todėl neskiriant pakankamo dėmesio savo mitybai yra didelė tikimybė, kad cholesterolio organizme atsiras per daug, kad jo perteklius ims kauptis ant vidinių kraujagyslių sienelių, trikdydamas ar visiškai sustabdydamas kraujo tėkmę ir pažeisdamas gyvybiškai svarbių organų aprūpinimą krauju. 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) fizinį aktyvumą apibrėžia kaip kūno judesius, reikalaujančius energijos sąnaudų ir atliekamus skeleto raumenų. Fizinę veiklą apima ir veiklos, atliekamos dirbant, žaidžiant, atliekant namų ruošos darbus, keliaujant, užsiimant laisvalaikio veiklomis.

Miegodami mes praleidžiame apie trečdalį savo gyvenimo ir turbūt retas kuris žinome, kad miegas nėra tik vientisas procesas. Miegas yra labai sudėtingas procesas susidedantis iš pasikartojančių miego ciklų, už kuriuos yra atsakingos mūsų smegenys. Smegenyse yra gaunama informacija apie šviesos ir tamsos kaitą mūsų aplinkoje.

Žmogaus sveikata yra glaudžiai susijusi su jo mityba. Netinkama mityba gali sukelti ar įtakoti trumpalaikius sveikatos sutrikimus, ilgalaikius susirgimus. Maistas – tai bet kokia medžiaga, vartojama organizmo veiklai ir sveikatai palaikyti, t.y. palaikyti gyvybę ir augimą. 

Informacija, pateikiama šiame leidinyje, skirta asmenims, kurie rizikuoja patirti žalą dėl dėl alkoholio vartojimo ateityje bei šią žalą jau patiriantiems.

Rūkymas − labiausiai paplitusi priklausomybės forma, Tarptautinėje ligų klasifikacijoje įvardyta kaip psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant tabaką. Tabako dūmuose yra įvairių medžiagų, tačiau viena pagrindinių, verčiančių rūkantįjį užsirūkyti vėl ir vėl, yra nikotinas.

Tabako dūmuose taip pat yra apie 4000 kitų medžiagų, bendrai vadinamų dervomis, apie 80 jų sukelia arba gali sukelti vėžį.

Stresas yra jausmas, išgyvenamas patiriant per didelį psichologinį arba emocinį spaudimą. Spaudimas tampa stresu tuomet, kai nebegalite su juo susidoroti. Žmonės į stresą reaguoja skirtingai − situacija, sukelianti stresą vienam, kitą gali tiesiog motyvuoti.

Jei stresinės situacijos tęsiasi kasdien, jei su jomis susiduriate nuolatos − tai lėtinis stresas, kuris gali būti žalingas Jūsų sveikatai.